top of page

Wybór barwy światła do sypialni

Zbliżamy się do końca naszej aranżacji sypialni, gdzie jako bazę kolorystyczną wybrałeś odcienie beżów, co przyczyniło się do uzyskania wnętrza o wyjątkowym ciepłym i przytulnym charakterze. Dokonaliśmy starannego wyboru dodatków, które dodają wnętrzu interesującego charakteru. Teraz pozostało nam tylko odpowiednio zadbać o oświetlenie, aby finalnie uzyskać pełnię efektu aranżacji.

Poniżej na filmie zobacz efekt końcowy projektu aranżacji sypialni.

     Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą chciałbym poruszyć w kontekście doboru oświetlenia w Twoim wnętrzu. Konkretnie, mówię tu o barwie światła żarówek, które wykorzystujesz. Niezwykle istotne jest, aby zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ to właśnie barwa światła może decydować o końcowym odbiorze wystroju Twojego wnętrza. Co ważne, należy pamiętać, że wybór odpowiedniej barwy światła wpłynie również na Twoją podświadomość i pozwoli odpowiednio wydobyć pożądany nastrój. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną żarówkę, upewnij się, że jej barwa harmonijnie współgra z pozostałymi elementami wystroju, aby móc cieszyć się optymalnym efektem końcowym.

Zadanie nr: 6
Barwa światła 

Spośród poniższych trzech rozwiązań, wybierz barwę oświetlenia, która Twoim zdaniem najlepiej sprawdzi się w projektowanej sypialni:

  Barwa światła ciepła

       Wybrałeś ciepłą barwę światła, która mieści się w zakresie między 2900 a 3300 kelwinów. Jest ona bardzo przyjemna i tworzy ładny klimat. Jednak w przypadku tego projektu, nie będzie to najlepszy wybór.

wizualizacja-światło-ciepłe.jpg
Projekt wypialni barwy ciepłe Dom w Kostrzewach Archon (8).jpg

      Pamiętaj, że na początku zadania zdecydowałeś się na to, że głównymi kolorami we wnętrzu mają być odcienie szarości. Kiedy zastosujesz światło w odcieniach ciepłych, stracisz czystość użytych kolorów, przez co efekt końcowy będzie inny niż pierwotnie zakładany.

  Barwa światła zimna

Wybrałeś zimną barwę światła, która mieści się w zakresie między 5000 a 6500 kelwinów. Jest ona odświeżająca i dodaje energii.

W przypadku tego projektu. Nie będzie to jednak najlepszy wybór. Zimna barwa światła pobudza i dodaje do wnętrza niebieskości. Ciepłe beżowe odcienie naszych materiałów po oświetleniu zimnym światłem stracą na atrakcyjności i całe wnętrze stanie się mniej przytulne.

wizualizacja-światło-zimne.jpg
Projekt wypialni barwy ciepłe Dom w Kostrzewach Archon (7).jpg

        Jednakże, warto wziąć pod uwagę, że sypialnia to strefa relaksu i wypoczynku, dlatego rozważ również możliwość zastosowania barwy światła naturalnej, tak zwaną światłem dziennym. Światło to, o temperaturze barwowej między 4000 a 5000 kelwinów, może być doskonałym kompromisem między zimnym a ciepłym oświetleniem, tworząc przyjemną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

  Barwa światła naturalna

Neutralna barwa światła to bardzo dobry pomysł na odpowiednie oświetlenie tej sypialni. Głównymi kolorami, na które się zdecydowałeś, są odcienie beżu, neutralna barwa oświetlenia nie zmieni odbioru poszczególnych kolorów we wnętrzu i pozwoli cieszyć oczy faktycznie dobranymi przez nas barwami materiałów.

wizualizacja-światło-natura.jpg
Projekt wypialni barwy ciepłe Dom w Kostrzewach Archon (6).jpg
bottom of page