top of page

Zadanie nr 2:

Ustawienie mebli 

           Teraz chętnie pomogę Ci w zaplanowaniu rozmieszczenia pozostałych mebli w Twojej sypialni, tak aby idealnie współgrały z wybranym przez Ciebie układem wnętrza.

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, proponuję umieścić na ścianie od strony wejścia dużą, trzysegmentową szafę na ubrania. To funkcjonalne rozwiązanie pozwoli Ci na przechowywanie różnorodnych elementów garderoby. Dodatkowo, dołożymy wąską szafkę, która stworzy doskonałe miejsce na przechowywanie książek, dokumentów, czy innych potrzebnych rzeczy.

Twoje zadanie polega na podjęciu decyzji, jak ustawić proponowane meble, dodając do zestawu jeszcze biurko. Z poniższych dwóch propozycji, wybierz to, które Twoim zdaniem będzie najbardziej praktyczne.

Zastanów się, jak przeze mnie zaproponowane meble można ustawić w tej sypialni:

A) Chcesz ustawić biurko na środku łóżka  

A

Do_Gifów_niska rozdzielczość 1.gif

B) Chcesz ustawić biurko przy wejściu

B

Do_Gifów_niska rozdzielczość.gif

Wybrałeś wariant A

BRAWO!

Wariant A okazał się znakomitym wyborem, gdyż pozwala na kreowanie bardziej przestronnego i harmonijnego wnętrza. 

Biurko, umieszczone na niewielkim fragmencie ściany, a sięgające zaledwie do wysokości 72 cm, stwarza możliwość udekorowania obszaru powyżej, wzbogacając estetykę sypialni o wyjątkowy akcent.

Dodatkowym atutem tego układu jest wygodniejszy dostęp do przestrzeni wewnątrz szafy.

 

Gorąco zachęcam do przejścia do kolejnego zadania nr 3.

Najpierw jednak spójrz na filmik poniżej, na którym zobaczysz jak prezentuje się wybrany przez Ciebie wariant usytuowania mebli.

gif 1.gif

Zanim przejdziemy do propozycji konkretnych akcesoriów i materiałów, warto ustalić wariant barwy dopełniającej, która będzie wprowadzać kontrast w sypialni. Dobrze dobrane odcienie to klucz do stworzenia harmonijnej i spójnej aranżacji. Jeśli teraz zastanawiasz się, o czym ja w ogóle mówię, to w kolejnym zadaniu wszystkiego się dowiesz.

Wybrałeś wariant B 

NIESTETY, TO NIE JEST NAJLEPSZY WYBÓR.

    

Ustawienie biurka przy wejściu, a tym samym konieczność ustawienia szafy na wprost łóżka, to nie najlepszy pomysł. Podstawową przyczyną jest fakt, że jeśli ustawisz meble w ten sposób, utrudnisz sobie korzystanie z szafy, ponieważ łóżko będzie ograniczało do niej dostęp.

Drugą ważną kwestią jest estetyka - w tym wariancie zasadniczo zmniejszysz przestrzenność wnętrza w strefie, w której będziesz przebywać najdłużej. Pomimo, iż ostatecznie możesz tak ustawić meble, ja jednak zachęcam do rozważenia zastosowania układu mebli z wariantu A

gif 2.gif
bottom of page