top of page

Wybór barwy światła do sypialni

  Docieramy do końca naszej aranżacji sypialni, wszystkimi wytycznymi wnętrze  utrzymane jest w nowoczesnym stylu. z dominującymi barwami szarości. Całość charakteru tej sypialni dopełniają skrupulatnie dobrane dodatki.

Kolorystyka pomieszczenia jest skomponowana wokół dominujących tonów szarości. Współgra ona z klasycznym bielą, tworząc wyważoną paletę, która przynosi spokój i harmonię. Te odcienie stanowią doskonałe tło dla bardziej wyrazistych akcentów kolorystycznych, które możemy wprowadzić za pomocą dodatków.

Poniżej na filmie zobacz efekt końcowy projektu aranżacji sypialni.

     Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą chciałbym poruszyć w kontekście doboru oświetlenia w Twoim wnętrzu. Konkretnie, mówię tu o barwie światła żarówek, które wykorzystujesz. Niezwykle istotne jest, aby zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ to właśnie barwa światła może decydować o końcowym odbiorze wystroju Twojego wnętrza. Co ważne, należy pamiętać, że wybór odpowiedniej barwy światła wpłynie również na Twoją podświadomość i pozwoli odpowiednio wydobyć pożądany nastrój. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną żarówkę, upewnij się, że jej barwa harmonijnie współgra z pozostałymi elementami wystroju, aby móc cieszyć się optymalnym efektem końcowym.

Zadanie nr: 6
Barwa światła 

Spośród poniższych trzech rozwiązań, wybierz barwę oświetlenia, która Twoim zdaniem najlepiej sprawdzi się w projektowanej sypialni:

  Barwa światła ciepła

       Wybrałeś ciepłą barwę światła, która mieści się w zakresie między 2900 a 3300 kelwinów. Jest ona bardzo przyjemna i tworzy ładny klimat. Jednak w przypadku tego projektu, nie będzie to najlepszy wybór.

wizualizacja-światło-ciepłe.jpg

      Pamiętaj, że na początku zadania zdecydowałeś się na to, że głównymi kolorami we wnętrzu mają być odcienie szarości. Kiedy zastosujesz światło w odcieniach ciepłych, stracisz czystość użytych kolorów, przez co efekt końcowy będzie inny niż pierwotnie zakładany.

  Barwa światła zimna

Wybrałeś zimną barwę światła, która mieści się w zakresie między 5000 a 6500 kelwinów. Jest ona odświeżająca i dodaje energii.

W przypadku tego projektu, może to być odpowiedni wybór. Pamiętaj, że na początku zadania zdecydowałeś się na to, że głównymi kolorami we wnętrzu mają być odcienie szarości. Kiedy zastosujesz światło w odcieniach zimnych, podkreślisz czystość użytych kolorów, przez co efekt końcowy będzie zgodny z pierwotnym założeniem.

wizualizacja-światło-zimne.jpg

        Jednakże, warto wziąć pod uwagę, że sypialnia to strefa relaksu i wypoczynku, dlatego rozważ również możliwość zastosowania barwy światła naturalnej, tak zwaną światłem dziennym. Światło to, o temperaturze barwowej między 4000 a 5000 kelwinów, może być doskonałym kompromisem między zimnym a ciepłym oświetleniem, tworząc przyjemną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

  Barwa światła naturalna

Neutralna barwa światła to bardzo dobry pomysł na odpowiednie oświetlenie tej sypialni. Głównymi kolorami, na które się zdecydowałeś, są odcienie szarości. Zimna barwa światła również spełniłaby swoje zadanie, jednak ze względu na to, że jest to przestrzeń sypialni, odrobina ciepła doda jej intymności.

wizualizacja-światło-natura.jpg
bottom of page