top of page

Kuchnia otwarta na salon: Projektowanie wnętrza, idealne połączenie między stylem a ergonomią.

Zaktualizowano: 16 cze 2023

Projektowanie wnętrz salonu i kuchni. Realizacja odbyła się na śląsku w mieście Tarnowskie Góry.Projektowanie wnętrz Tarnowskie Góry

 

Mieliśmy niedawno ogromną przyjemność projektować wyjątkowy apartament w urokliwych Tarnowskich Górach leżących w województwie śląskim. Regionie, który jest "stolicą" takich miast jak Katowice, Gliwice, Chorzów i wiele innych. Dzisiaj z radością podzielę się z Wami historią wnętrza kuchni otwartej na salon, która stała się sercem tej niewielkiej, ale pełnej potencjału przestrzeni. Zaledwie 25 m2 miało przemienić się w oazę funkcjonalności i estetyki, zaspokajając marzenia i oczekiwania inwestorów. Tak przebiegało projektowanie wnętrz na Śląsku.

Zdjęcie autorki artykułu

Jak myślisz? Czy udało nam się stworzyć wnętrze, które przerosło ich najśmielsze oczekiwania?


Ergonomia na pierwszym miejscu

Kiedy przystępujemy do projektowania wnętrz, zawsze stawiamy na przemyślaną ergonomię i funkcjonalność.


Integracja kuchni z salonem - trudność czy potencjał?Porównanie pustego wnętrza w trakcie inwentaryzacji z gotową realizacją

 

W przypadku kuchni otwartej na salon, której popularność wciąż rośnie, musieliśmy odpowiedzieć na wyzwanie połączenia estetyki, wygody użytkowania oraz wizualnego powiększenia przestrzeni. Po wielu godzinach poświęconych na planowanie i analizę doszliśmy do przekonania, że tylko sięgnięcie po wyjątkowe rozwiązania, jest w stanie spełnić najbardziej wymagające oczekiwania.
Wyjątkowe rozwiązania - wydzielenie przestrzeni kuchennej

Postanowiliśmy wydzielić przestrzeń kuchenną poprzez dodatkowe obniżenie sufitu. To pozwoliło nam stworzyć nad nią strefę wizualnego odseparowania, wykorzystując obniżoną przestrzeń jako doskonałe miejsce na instalację okapu i ukrycie jego instalacji. Kolejnym krokiem było pomalowanie sufitu na elegancki, czarny kolor, który nadał wnętrzu wyjątkowego charakteru. Jednakże, całościowy efekt obniżonego sufitu zastosowaliśmy jedynie nad strefą roboczą, aby salon zachował swoją przestronność.Czarne meble i sprzęty - skuteczne ukrycie kuchennej zabudowy


Przez zastosowanie jednolitych, czarnych mebli, doskonale komponujących się z nowoczesnymi sprzętami, sprytnie ukryliśmy wysoką zabudowę. To wyjątkowe rozwiązanie przywróciło salonowi jego naturalną przestrzeń, tworząc wrażenie wizualnie powiększonego wnętrza. Teraz, siedząc na sofie domownicy, nie odczuwają, że otacza ich kuchnia, ponieważ meble i sprzęty harmonijnie wtopiły się w całość pomieszczenia.


Stylowa szklana ścianka - charakterystyczny akcent nowoczesności


Jednocześnie chcąc uniknąć przenikania zapachów do strefy salonowej oraz stworzyć idealne miejsce dla stołu w bezpośrednim sąsiedztwie płyty indukcyjnej, zdecydowaliśmy się na zastosowanie eleganckiej szklanej przegrody. Efekt ten został dodatkowo wzmocniony poprzez wykorzystanie czarnych metalowych szprosów, które nadają przegrodzie nowoczesnego charakteru.

Funkcjonalność a estetyka wnętrza


To doskonały przykład, jak funkcjonalność wpływa na estetykę wnętrza, sprawiając, że staje się ono jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań.

nowoczesne wnętrze

Projektowanie wnętrz Śląsk

 

Oświetlenie - fundament dobrego projektu wnętrza


Jednym z kluczowych elementów przy projektowaniu wnętrz jest oświetlenie, które odgrywa niezwykle ważną rolę w projektowaniu wnętrz. Wysokość pomieszczeń w tym apartamencie nie jest imponująca, dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowoczesnego oświetlenia LED wbudowanego w sufit. Wybrane oprawy są bardzo płaskie, co pozwoliło nam jedynie minimalnie obniżyć sufit o 6 cm, jednak ta niewielka modyfikacja zaowocowała możliwością ukrycia w nim całego okablowania, co z kolei dało nam pełną swobodę w projektowaniu.


Sufit jako element kształtujący charakter wnętrza - skupiamy się na detalach


Jako architekci wnętrz, zawsze staramy się spojrzeć na przestrzeń sufitu jako na element, który ma ogromny wpływ na całe wnętrze. W naszych projektach, przykładamy szczególną wagę do detali, tworząc kompozycje, które harmonijnie łączą się z całością pomieszczenia.


Nieoczywiste rozwiązania- Farba jako narzędzie tworzenia nastroju


W przypadku tej kuchni, nie mogąc zastosować standardowych opraw liniowych, postanowiliśmy osiągnąć pożądany efekt poprzez namalowanie linii z czarnej farby, które wizualnie łączą równomiernie rozmieszczone oprawy. Ten zabieg sprawia, że sufit nie wydaje się podzielony, ale tworzy spójną całość, dodając pomieszczeniu dynamiki i charakteru.


Tworzymy oświetlenie dostosowane do Twojego rytmu życia


Warto również wspomnieć, że podczas projektowania zawsze uwzględniamy wszystkie potrzeby przyszłych mieszkańców. Oprócz głównego oświetlenia, zawsze projektujemy również oświetlenie dekoracyjne, które może być włączane niezależnie, dostosowując się do różnych potrzeb w ciągu dnia. Podczas sprzątania, potrzebujemy mocnego światła, które ujawni każdy najmniejszy pyłek, natomiast wieczorem, gdy chcemy czytać książkę, potrzebujemy przytulnego, delikatnego światła. A kiedy wieczorem oglądamy film, chcemy stworzyć nastrojową atmosferę za pomocą stonowanego, subtelnie rozproszonego światła. To tylko niektóre z aspektów, które bierzemy pod uwagę, projektując oświetlenie.


Projektowanie kuchni- funkcjonalność i ergonomia na pierwszym miejscu

 

Wybór Mebli i Dodatków


Po uwzględnieniu wszystkich wcześniejszych aspektów, przyszła pora na wybór odpowiednich mebli i dodatków, które uzupełnią przestrzeń i nadadzą jej ostateczny charakter. Ważne jest, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie dopasowane do projektowanego wnętrza.


Indywidualność przez Różnorodność Dekoracji


W przypadku tego projektu, inwestorzy zdecydowali się postawić na atrakcyjne i ciekawe akcenty. Stworzyliśmy niecodzienny charakter poprzez zastosowanie różnych dekoracji w każdej strefie.


Harmonijne Połączenie Materiałów i Tekstur


Za sofą umieściliśmy niezwykłą kompozycję tapicerowanych, nieregularnych elementów, które zostały uzupełnione efektowną, czarno-białą grafiką. To harmonijne połączenie materiałów i tekstur nie tylko podkreśla komfort, zachęcając do relaksu, ale również nadaje przestrzeni niepowtarzalny, nowoczesny charakter.


Strefa Jadalni: Dynamika i Nowoczesność


W strefie jadalni postawiliśmy na dynamiczną aranżację, wykorzystując lamelki w nietypowym kolorze i układzie. Ich geometryczny kształt został dodatkowo podkreślony za pomocą listew z oświetleniem LED. Ten szczególny zabieg nadaje ścianie wyjątkowy, nowoczesny wygląd, który doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje atrakcyjność i wyjątkowy charakter.

nowoczesny salon z otwartą kuchnią

Wystrój salonu- inspiracje wnętrzarskie- projektowanie wnętrz na Śląsku

 

Pasja i Doświadczenie


Jako studio projektowania wnętrz MoRA MAX Design, niezmiennie czerpiemy radość i inspirację z tworzenia unikalnych przestrzeni, które spełniają najwyższe oczekiwania naszych klientów.

Nasze doświadczenie i pasja pozwalają nam w pełni zrozumieć potrzeby i marzenia inwestorów, przekształcając je w rzeczywistość. Niezależnie od rozmiaru czy stylu projektu, nasz zespół zawsze podejmuje się wyzwań, dążąc do stworzenia wnętrz, które emanują pięknem, funkcjonalnością i harmonią.

Zapraszamy do odkrycia naszego portfolio i doświadczenia, które zyskało uznanie zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo.


Realizacja Twoich Marzeń


Jeśli marzysz o przekształceniu swojej przestrzeni w miejsce, które odzwierciedla Twój unikalny styl i spełnia Twoje potrzeby, nasze studio MoRA MAX Design chętnie pomoże Ci w realizacji tego celu.


Dołącz do Naszych Zadowolonych Klientów

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona zadowolonych inwestorów, dla których nasza pasja to klucz do osiągnięcia doskonałego wnętrza. Przekonaj się jak rewelacyjnie przebiegło, projektowanie wnętrz na śląsku w mieście Tarnowskie GóryComments


bottom of page