top of page

Stworzenie Domu Marzeń: Jak Zbalansowaliśmy Nowoczesność i Styl Art Deco

Jakiś czas temu mieliśmy niezwykłą przyjemność projektować dom w stylu Art Deco w Warszawie. To luksusowe wnętrze miało łączyć w sobie cechy stylu Art Deco z nowoczesnością i przytulnością domowego ogniska. Projektowanie wnętrz zawsze jest niezwykłą przygodą, a w szczególności gdy temat jest wymagający. Dla nas najważniejszym aspektem poruszanym przy projektowaniu zawsze jest funkcjonalność wnętrz, którą każdorazowo łączymy z personalizacją wnętrz. Stworzenie balansu pomiędzy tymi aspektami w projektowaniu wnętrz dopiero składa się na pełne zadowolenie przyszłych mieszkańców.


WYZWANIA ARANŻACYJNE: SZTUKA KREOWANIA PRZESTRZENI - projektowanie wnętrz w Warszawie


Każde pomieszczenie ma swój niepowtarzalny charakter i ukryte możliwości, czekające na odkrycie przez kreatywnego projektanta. Znajdujemy się w fascynującym świecie aranżacji wnętrz, gdzie każda przestrzeń przynosi unikalne wyzwania, ale również oferuje niezliczone możliwości. Prawdziwym wyzwaniem dla projektanta jest umiejętność stworzenia zalet z potencjalnych przeszkód architektonicznych.


Jadalnia w stylu Art Deco

Projektowanie domów w Warszawie

 

ZAGADKA PRZESTRZENI W KSZTAŁCIE ODWRÓCONEJ LITERY "L"


Tym razem trafiliśmy na wydłużoną, odwróconą strefę dzienną w kształcie litery "L", która na pierwszy rzut oka mogła wywołać poczucie zbyt długiego korytarza. Nasze zadanie? Przemyślane rozmieszczenie funkcji, w taki sposób, aby poczucie przestrzeni było harmonijne i zapewniało domownikom komfort.

rzut domu ze strefą dzienną w kształcie wydłuzonej i odwróconej  litery "L"

Funkcjonalność wnętrz= najważniejszy aspekt w projektowaniu przestrzeni

 

WIZUALNE PODZIELENIE PRZESTRZENI


Pierwszym krokiem było wizualne podzielenie przestrzeni. Wprowadzenie dyskretnych granic między kuchnią a resztą strefy, dało nam możliwość stworzenia przytulnej atmosfery i zbalansowania proporcji w całości pomieszczenia.

zdjęcie surowego wnętrza widok na strefę kuchenną

PŁYNNA KOMUNIKACJA Z TARASEM


Następnie musieliśmy zatroszczyć się o płynną komunikację z tarasem. Swobodne przechodzenie, bez konieczności okrążania mebli czy też innych przeszkód, to jeden z elementów, które gwarantują komfort użytkowania. Ważne było także zapewnienie swobody w otwieraniu drzwi.


STWORZENIE MIEJSCA DO RELAKSU I ROZRYWKI


Niezwykle istotnym elementem strefy dziennej jest miejsce do relaksu i rozrywki. Z sześciometrową rozpiętością przestrzeni salonu, nie mogliśmy pozwolić sobie na rozmieszczenie telewizora i sofy na przeciwnych końcach - byłoby to niepraktyczne i jedynie podkreśliłoby wydłużony charakter pomieszczenia. Nasze rozwiązanie? Ażurowa przegroda, na której znalazło się miejsce dla telewizora. Dzięki takiemu rozwiązaniu, stworzyliśmy przytulny kącik do wypoczynku i znakomicie wykorzystaliśmy wydłużoną proporcję pomieszczenia.zdjęcie surowego wnętrza widok na strefę salonu

KĄCIK KAWOWY- OAZA SPOKOJU W TWOIM DOMU


Za przegrodą kryła się kolejna przestrzeń, którą trzeba było odpowiednio zagospodarować. Wziąwszy pod uwagę kominek znajdujący się w tej strefie, zdecydowaliśmy się na stworzenie ciepłego, kameralnego kącika kawowego. Stał się on idealnym miejscem do wyciszenia, czytania książek i relaksu, zwłaszcza z małą, intymną biblioteczką, którą umiesciliśmy tuż za przegrodą z telewizorem.

Rzut obrazujący finalny podział stref w strefie dziennej

Podział stref - projektowanie wnętrz luksusowych

 

HISTORIE, KTÓRE KREUJEMY


Nasze wnętrza są niczym opowieści, które odkrywają się stopniowo, w miarę przechodzenia z jednego pomieszczenia do drugiego. Cieszymy się, że możemy kreować te historie, które stają się tłem codziennego życia naszych klientów. Jako architekci wnętrz z Katowic, zajmujemy się tworzeniem projektów wnętrz w miastach takich jak: Poznań, Warszawa, Toruń, Kraków, Wrocław, a także w całej Europie.


Art Deco spotyka nowoczesność: Tworzenie domu z klasą


Stworzenie harmonijnej przestrzeni mieszkalnej, która łączy różne style i estetyki, to prawdziwa sztuka. Naszym kolejnym zadaniem było wprowadzenie do wnętrza echa epoki Art Deco, dodając jednocześnie nowoczesne, odświeżające akcenty.


Jadalnia i kuchnia w stylu Art Deco

Luksusowe wnętrza- diabeł tkwi w szczegółach

 

ART DECO: LUKSUS I ELEGANCJA W NOWOCZESNYM WYDANIU


Art Deco to styl, który łączy w sobie piękno opływowych form secesji, barokowy przepych, dekoracyjność rokoka i kubistyczną geometrię. Współcześnie odzwierciedla on luksus i elegancję, jednocześnie kładąc duży nacisk na funkcjonalność i wysoką jakość materiałów. Wprowadzając akcenty Art Deco do naszego projektu, skupiliśmy się na detalu - wprowadzając subtelną ornamentykę na bazie trójkątów, kwadratów, półokręgów i rombów, które tworzą harmonijny, powtarzalny wzór.


NOWOCZESNE DETALE W STYLU ART DECO


W naszej realizacji postawiliśmy na lekkość i nowoczesność. Wykorzystaliśmy również wzory inspirowane motywami roślinnymi w ażurowych formach oraz zastosowaliśmy niecodzienne plafony, które nawiązują do charakterystycznej geometrii stylu Art Deco. Subtelna dekoracja na ścianie za sofą dodatkowo wzmocniła efekt.


Salon w stylu Art Deco

Kreatywne dekoracje- nie bój się eksperymentów

 

KLASYCZNE ANTYKI W NOWOCZESNYM ŚWIETLE


Tworząc wnętrze, które jest jednocześnie eklektyczne i nowoczesne, staraliśmy się znaleźć idealną równowagę między klasycznymi antykami a nowoczesnymi formami. W efekcie, przestrzeń zyskała na dynamice, a jednocześnie zachowała swój elegancki charakter.


ARANŻACJA Z DBAŁOŚCIĄ O KAŻDY SZCZEGÓŁ


Dzięki starannie dobranej kombinacji różnych faktur i materiałów, udało nam się osiągnąć harmonię, która jest tak charakterystyczna dla stylu Art Deco. Równowaga między kolorami, materiałami i wzorami pozwoliła nam stworzyć przestrzeń, która idealnie wpisuje się w gust i styl przyszłych mieszkańców.


Kącik kawowy w stylu Art Deco

Personalizacja wnętrz- pamiętaj by zadbać o swoje potrzeby

 

TWORZENIE PRZESTRZENI, KTÓRE ODZWIERCIEDLAJĄ INDYWIDUALNY STYL


Pamiętajcie, aranżacja wnętrz to nie tylko sfera trendów - to przede wszystkim pełne ekspresji tło Waszej unikalnej osobowości! Z rękami pełnymi doświadczenia i głowami pełnymi kreatywnych pomysłów, w MoRA MAX Design jesteśmy gotowi dokonać rzeczy niewyobrażalnych, łącząc style, kolory i faktury w jedną, harmonijną całość. Otwórzcie drzwi do świata nieskończonych możliwości i pozwólcie się zaskoczyć. U nas zaznacie prawdziwej radości z wnętrza, które będzie idealnym odzwierciedleniem Waszego indywidualnego stylu i estetyki.

Więc co powiecie?


Czy jesteście gotowi na podróż do świata kreacji wnętrz razem z

MoRA MAX Design?


Zgłoście się do NAS, a my stworzymy dla Was przestrzeń,

której nie da się zapomnieć!

40 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page